• Martin valihora

    One Day Jazz Festival A-Live 2020

    Medzinárodný One Day Jazz Festival A-Live prináša do online priestoru tretí zo série ôsmich koncertov, tentokrát z Divadla Aréna.
 

online koncert u vás doma

Medzinárodný One Day Jazz Festival A-Live prináša do online priestoru tretí zo série ôsmich koncertov, tentokrát z Divadla Aréna.

Detailnejší popis


Slovenské kvarteto a nemecký klavirista na One Day Jazz Festival A-Live 2020

Medzinárodný One Day Jazz Festival A-Live prináša do online priestoru tretí zo série ôsmich koncertov, ktoré prepájajú Slovensko s ôsmimi svetovými krajinami. Online koncert z Divadla Aréna, ktorý sa uskutoční vo štvrtok, 28. mája 2020 o 20:00 hodine, prepojí umelcov zo Slovenska s Nemeckom. Festival bude opäť k dispozícii na stránke www.onedayjazz.sk zdarma. Hudobníkov a organizátorov môžu diváci a fanúšikovia podporiť kúpou dobrovoľnej vstupenky.

Virtuozitu nemeckého klaviristu Jesseho Millinera objavili už v jeho rannom detskom veku. No klasická hudba, najmä jej koncertná podoba, mu prinášala rôzne problémy a výpadky. Tlak na prevedenie hudobného diela, ktoré presne zodpovedá notám pôvodného autora, blokoval jeho kreatívny proces. Keď jeho učiteľ hudby zistil, že jazzová hudba by mohla byť tým správnym riešením, podporil jeho vášeň a povzbudzoval Jesseho k tomuto štýlu a slobode, ktorú by mu umožnil. Milliner študoval jazzovú hudbu, filmovú hudbu a jazzovú kompozíciu, má tri bakalárske tituly, jeden magisterský titul a je držiteľom doktorátu hudobných umení. Výnimočný virtuóz je známy dôrazom na celkovú hudobnú atmosféru pri svojich vystúpeniach, pričom sám na seba kladie neustále nové požiadavky. Okrem toho od roku 2007 pôsobí ako profesor na katedre jazzovej a populárnej hudby na Hochschule für Musik Mainz. Jesse Milliner bude zahraničným partnerom pre slovenských hudobníkov práve počas koncertu v Divadle Aréna.

Slovenskú scénu na tomto koncerte zastúpi Šrámek & Nikitin Altar Quartet. Saxofonista Nikolaj Nikitin a klavirista Ľuboš Šrámek svoji svoje tvorivé a interpretačné sily a výsledkom intenzívnej spolupráce je projekt Altar. Na pomyselný oltár (na ktorý odkazuje názov Altar) postavili vlastné aj obľúbené skladby a prizvali k sebe aj Juraja Grigláka (kontrabas) a Martina Valihoru (bicie). Hudobný koncept vychádza u jazzovej tradície akustického kvinteta ovplyvneného zvukom moderny.

One Day Jazz Festival A-Live je online verziou festivalu v roku 2020. Vzhľadom na opatrenia, ktoré majú zabrániť šíreniu ochorenia COVID-19, v súčasnosti prebieha formou online koncertov v dvojtýždňových intervaloch. Slovensko sa počas ôsmich koncertov spojí do konca augusta s ôsmimi krajinami. Online stream bude k dispozícii hodinu pred začiatkom koncertu na stránke onedayjazz.sk a na facebookovej stránke Divadla Aréna. 

Dobrovoľnú virtuálnu vstupenku si môžete zakúpiť na stránke spoločnosti Ticketportal SK.

online koncert u vás doma

28.05.2020

Dátum premiéry


Partneri divadla Aréna