Opera v Divadle ArénaDivadlo Aréna prináša The Met: Live in HD - ocenený cyklus priamych prenosov z Metropolitnej opery v New Yorku.

Viac informácií

Prenosy The Metropolitan Opera: Live in HD kombinujú špičkové operné umenie s najmodernejšími technológiami. HD (High Definition) je akronymom pre vysoké obrazové rozlíšenie, ktoré svojou kvalitou ďaleko prevyšuje kvalitu formátu DVD. Zvuk sa prenáša v priestorovým šesťkanálom 5.1. Oko kamery sa počas prenosu dostane podstatne bližšie k dianiu na javisku než oko diváka sediaceho na tom najlepšom mieste priamo v Metropolitnej opere. Diváci pri prenosoch si tak môžu vychutnávať úžasné detailné zábery, ktoré by v samotnej Metropolitnej opere nikdy nevideli. Pre skvelý divácky zážitok Divadlo Aréna nainštalovalo širokouhlé premietacie plátno s rozmermi 12,4 m a 5,8 m a zvukový systém Dolby Surround.

Predstavenia sú hrané v pôvodnom jazyku jednotlivých opier, v Divadle Aréna s anglickými titulkami so slovenským prekladom.

Aktuálna informácia:

Z dôvodu rekonštrukcie budovy Divadla Aréna, od septembra 2021 hrávame naše predstavenia na javisku v Divadle Pavla Országha Hviezdoslava (DPOH) a v kostole Klarisky. Priame prenosy z Metropolitnej opery v New Yorku nie je možné v dočasných náhradných priestoroch realizovať z technických dôvodov.


Partneri divadla Aréna