• Lenka Filipová

    Valentínsky koncert

    Valentínsky koncert českej charizmatickej šansoniérky, skladateľky a textárky Lenky Filipovej.
 

Lenka Filipová

Valentínsky koncert českej charizmatickej šansoniérky, skladateľky a textárky Lenky Filipovej.

Detailnejší popis


Plánovaný koncert je zrušený z dôvodu ochorenia speváčky Lenky Filipovej. 

Oficiálne prehlásenie si môžete prečítať na webovej stránke: http://www.lenkafilipova.cz/koncerty.html

Od prvého úspešného vystúpenia speváckej stálice Lenky Filipovej v Divadle Aréna neuplynul ani rok, a opäť máme výnimočnú, srdečnú príležitosť pozvať Vás na koncert tejto českej charizmatickej šansoniérky, skladateľky a textárky – tentoraz pri príležitosti Valentínskeho sviatku zaľúbených . 

Speváčka a gitaristka Lenka Filipová študovala na Pražskom konzervatóriu, neskôr v Medzinárodnej hudobnej akadémii v Paríži odbor klasická gitara. Jej umelecké portfólio obsahuje dvadsať vydaných albumov rôznych štýlov a hudobných žánrov. Interpretačná kvalita a poslucháčsky záujem väčšinu z nich povýšil na úroveň platinových a zlatých platní. Nezriedka v nich vystupuje aj ako autorka hudby. Celý rad jej skladieb sa zaradil k veľkým a trvalým hitom na scéne populárnej hudby v Česko-Slovensku, na ktorej úspešne pôsobí niekoľko desaťročí. Je nositeľkou českej Grammy.

Koncertovala tiež vo väčšine krajín Európy, v Japonsku, USA, Kanade a Austrálii; získala Grand Prix na gitarovom festivale v holandských Antilách, podnikla úspešné koncertné turné so slávnym francúzskym šansoniérom Francisom Cabrelom a bola hudobným hosťom koncertu Céline Dion počas turné tejto svetovej hviezdy pop-music v Česku. Lenku Filipovú na tieto aktivity popri výnimočnom talente predurčuje aj skutočnosť, že ovláda niekoľko svetových jazykov. 

V súčasnosti sa venuje najmä koncertným vystúpeniam s projektom Concertino a perspektívne pripravuje ďalšie autorské koncepty.


Lenka Filipová

15.02.2017

Dátum premiéry

1 hod. 30 min.

Bez prestávky


Partneri divadla Aréna