• Divadlo Aréna

    TUČNIACI KOLÁČE NEPEČÚ

    08.október, nedeľa o 11:00
    Rezervovať vstupenku9 €Rozprávka o dvoch tučniakoch, jednej sliepke s vysávačom a strašne krátkozrakom krtkovi plná vtipných situácií, prekvapivých zvratov a pesničiek.
 

rozprávka s pesničkami

Rozprávka o dvoch tučniakoch, jednej sliepke s vysávačom a strašne krátkozrakom krtkovi plná vtipných situácií, prekvapivých zvratov a pesničiek.

Detailnejší popis


Z dôvodu rekonštrukcie budovy Divadla Aréna, od septembra 2021, hráme naše predstavenia v Divadle Pavla Országha Hviezdoslava (DPOH). 

Rozprávku TUČNIACI KOLÁČE NEPEČÚ pre vás hráme na Javisku DPOH.

Po úspechu rozprávky Zvieratká na letisku, Divadlo Aréna uvádza ďalší príbeh úspešného autora pre deti Ulricha Huba.

Rozprávka o dvoch tučniakoch, jednej sliepke s vysávačom a strašne krátkozrakom krtkovi v dynamickom deji plnom vtipných situácií, prekvapivých zvratov a pesničiek.

Tučniaci nájdu tvarohový koláč, no keď ho celý zjedia, zistia, že patril krtkovi, ktorý práve oslavuje narodeniny. Krtko je takmer slepý a tak nezistí, že koláč už neexistuje a tučniaci túto situáciu využívajú. Tak vzniká množstvo vtipných situácií. V tom prichádza sliepka so svojim domácim miláčikom – vysávačom, ktorý si všetko značkuje olejovými mláčkami. Sliepka sa tvári, že upiecť nový koláč je hračka, no stále sa k tomu nemá, pretože sa venuje konzumácii hrozienok a snaží sa rozbiť priateľstvo dvoch kamarátov – tučniakov. V pravidelných intervaloch sa vracia na scénu ufrflaný krtko.

Tak ako všetky rozprávky, aj táto sa končí šťastne – zvíťazí priateľstvo a pravda. Zvieratká sa dohodnú, že nový koláč upečú všetci spolu.

Rozprávka je určená pre deti vo veku od 5 rokov.

Scéna, kostýmy a vizuál inscenácie vznikli v spolupráci s Ateliérom scénografie AxS.

rozprávka s pesničkami

hráme na javisku DPOH

14.01.2023

Dátum premiéry

1 hod. 0 min.

Bez prestávky

Hrajú

Prvý tučniak Pavol Šimun

Druhý tučniak Tomáš Turek

Sliepka Katarína Šafaříková

Krtko Daniel Ratimorský

nedeľa
08.10.
11:00
9 €
Vstupenka
Kúpiť vstupenku
štvrtok
09.11.
10:00
7 €
Vstupenka
Organizované

Partneri divadla Aréna