• Martin Valihora

    One Day Jazz Festival Jeseň 2017

    Novembrovú nádielku skvelej hudby v podaní hviezd svetového a slovenského jazzu v rámci One Day Jazz Festivalu uzavrie svojim koncertom v Divadle Aréna Donny McCaslin.
 

jazzový festival

Novembrovú nádielku skvelej hudby v podaní hviezd svetového a slovenského jazzu v rámci One Day Jazz Festivalu uzavrie svojim koncertom v Divadle Aréna Donny McCaslin.

Detailnejší popis


Po úspešnej letnej edícii prichádza do našich miest ďalšie vydanie One Day Jazz Festivalu. Novembrová nádielka skvelej hudby bude mimoriadne štedrá. One Day Jazz Festival sa tentokrát odohrá počas piatich dní v štyroch mestách. Hviezdy svetového i slovenského jazzu aj túto jeseň predvedú fantastické hudobné výkony a spolu s návštevníkmi vytvoria nezameniteľnú festivalovú energiu.

One Day Jazz Festival už takmer desaťročie ukazuje, že hudba spája. Organizátorom sa darí dostať na jedno pódium muzikantov rôznych národností. Svetové hviezdy vďaka tomu spoznávajú Slovensko a domáci interpreti majú možnosť získať nové skúsenosti. „Každá edícia festivalu je niečím výnimočná. Prináša novinky v podobe nových miest aj interpretov a posúva tak jeho atraktivitu stále vpred. Túto jeseň sa nám po prvýkrát podarí preniesť celý line up z Bratislavy na ďalšie zaujímavé miesto. Na Donovaloch v outdoorových priestoroch hotela Galileo spoločne oslávime prvý zimný festivalový deň. Dúfajme, že príjemnú kulisu na Donovaloch vytvorí už zasnežená krajina,“ pozýva organizátor festivalu Martin Valihora.

Obľúbenec slovenského jazzového publika, Donny McCaslin sa vracia (Divadlo Aréna)

Veľkým menom One Day Jazz Festivalu je nepochybne Donny McCaslin, saxofonista a skladateľ uznávaný v jazzových, rockových aj elektronických kruhoch. Je známy aj vďaka svojmu priateľstvu s Davidom Bowiem, ktorý ho oslovil s ponukou spolupráce na svojom poslednom albume Blackstar. Po jeho vystúpení na tohtoročnom Colours of Ostrava kritici nešetrili chválou. Donny McCaslin odohral uhrančivý elektronický set a  po koncerte povedal, že jeho hudobnú premenu ovplyvnil práve David Bowie.

Na One Day Jazz Festivale sa naposledy predstavil v júni 2016 so svojou newyorskou formáciou Donny McCaslin Group v programe Remember David Bowie. Slovenským fanúšikom sľúbil, že ich na ďalší svoj koncert nenechá dlho čakať, keďže kvôli nepriaznivému počasiu nemohol svoj set dohrať do konca. Svoj sľub dodržal a v novembri sa na One Day Jazz Festivale predstaví opäť so samostatným celým koncertným programom, tentokrát v Divadle Aréna.

jazzový festival

12.11.2017

Dátum premiéry

1 hod. 30 min.

Bez prestávky

Hrajú

saxofón Donny McCaslin

klávesy Jason Lindner

kontrabas Nate Wood

bicie Mark Guiliana


Partneri divadla Aréna