• Denis Lachaud

    Hetero

    Groteskný príbeh kladie vtipné otázky o postavení ženy v spoločnosti, tradičných hodnotách a slobodnom myslení. Aký by bol náš život vo svete bez žien?
 

francúzska groteska o svete bez žien

Groteskný príbeh kladie vtipné otázky o postavení ženy v spoločnosti, tradičných hodnotách a slobodnom myslení. Aký by bol náš život vo svete bez žien?

Detailnejší popis


Denis Lachaud  (nar. 1964 v Paríži) je súčasný francúzsky dramatik, herec, režisér – divadelník. V roku 1998 vyšiel jeho prvý román Učím sa po nemecky (J´apprends l´allemand).

Od roku 2002 je spolu s fotografom Ericom Larrayadieuom, sochárkou Marie-Claude Quignonovou a sociológom Christophom Baticlom, členom zoskupenia La Forge. Od septembra 2007 patrí k asociácii autorov v Centre dramatique national.

V roku 2003 napísal rodinnú tragikomédiu s prvkami grotesky a absurdity o rodičoch (Ľubomír Paulovič a Marek Ťapák), ktorí chcú oženiť svojho syna (Ján Jackuliak). Všetko komplikuje synov tvrdohlavý riaditeľ (Ivan Šándor), dominantný otec rodiny, prefíkaný dohadzovač (Michal Ďuriš) a najmä klasické spoločenské konvencie a stereotypy, ktoré nás prenasledujú celý život.

Hra Hetero kladie vtipné otázky o postavení ženy v spoločnosti, tradičných hodnotách a slobodnom myslením.

Groteskný príbeh o svete bez žien bol prvýkrát uvedený v roku 2012, pod režijným vedením Thomasa Condemina v Centre dramatique national, v divadle Comédie Poitou-Charentes.

Skvelé herecké výkony, moderné kostýmy výtvarníka Georgesa Vafiasa s prvkami slovenského folklóru, v réžii francúzskej režisérky a herečky, slovenského pôvodu Márie Záchenskej.

francúzska groteska o svete bez žien

07.11.2015

Dátum premiéry

1 hod. 55 min.

15 min. prestávka

Tvorcovia

Réžia a preklad Mária Záchenská

Dramaturgia Saša Sarvašová

Asistentka réžie a dramaturgie Sára Čermáková

Scéna a kostýmy Georges Vafias

Svetelný dizajn Róbert Polák


Partneri divadla Aréna