DIVADLO ARÉNA INFORMUJE:
Vzhľadom na náhly úraz gitaristu Míra Chyšku (zlomená ruka) z formácie Dan Bárta & Illustratosphere dochádza k zmene plánovaného koncertu.
Namiesto pôvodného zoskupenia Dan Bárta & Illustratosphere vystúpi Dan Bárta & Robert Balzar Trio.
  • Constanze Dennig

    Extasy Show

    26.január, piatok o 19:00
    Rezervovať lístok9 €Píše sa rok 2047. Každý kto má viac ako 80 rokov musí podstúpiť test, ktorý rozhodne o jeho ďalšom živote.
 

zaži to naplno!

Píše sa rok 2047. Každý kto má viac ako 80 rokov musí podstúpiť test, ktorý rozhodne o jeho ďalšom živote.

Detailnejší popis


Tragikomédia z pera súčasnej rakúskej dramatičky Constanze Dennig je príbehom o starých ľuďoch v dnešnom krutom a nemilosrdnom svete. Na pozadí krásnej a nablýskanej televíznej show sledujeme osud piatich postáv, ktoré v roku 2047 dosiahnu vysoký dôchodcovský vek. Sociálny systém zlyháva, ľudia sa neustále dožívajú vyššieho veku a mladá generácia sa o nich nedokáže postarať. Táto situácia sa stane námetom pre televíznu reality show s priliehavým názvom “Extasy show”. 

Po úspešných inscenáciách ako Closer (Na dotyk), Írska kliatba a Vibrator-Play si režisér Juraj Bielik vybral titul, ktorého dej sa síce odohráva v ďalekej budúcnosti, ale téma je viac ako aktuálna a dotýka sa nás všetkých.

Ľudia z rôznych sociálnych vrstiev, no najmä so svojským prístupom k životu sa stretávajú tesne pred živým vysielaním v zákulisí a postupne odhaľujú svoje osudy, sny, túžby a nádeje, na naplnenie ktorých im už neostáva veľa času. Jedine, ak by dosiahli v teste výnimočne dobré výsledky. Groteskné situácie nám približujú život starých ľudí, ktorí zažili viac ako si mnohí myslíme alebo ako si oni sami pamätajú.

V dnešnom vydaní Extasy Show privítame päť súťažiacich, čakajúcich na výsledok. Ten, kto v teste nedosiahne potrebný počet bodov mieri rovno na párty, kde ho už čaká otrávené prosecco a pesnička na želanie. 

Kto si predĺži svoj život o ďalší rok a kto nás bude musieť opustiť?


zaži to naplno!

27.01.2017

Dátum premiéry

1 hod. 15 min.

Bez prestávky

Hrajú

Dr. Anton Lesiak Michal Ďuriš

Mgr. Eva Pillingerová Zuzana Frenglová

Ernest Brand Jozef Pročko

Gertrúda Murauerová Zuzana Skopálová

Michaela Primschitzová Tatiana Kulíšková

Filip Keller Dušan Cinkota

Moderátorka Petra Petra Blesáková

Johnny Ján Tribula

piatok
26.01.
19:00
9 €
Vstupenka
Kúpiť lístok

Partneri divadla Aréna