• Jazz v Aréne

    Dan Bárta & Illustratosphere

    Koncert obľúbeného a populárneho Dana Bártu a jeho skupiny Illustratosphere.
 

jazzový koncert

Koncert obľúbeného a populárneho Dana Bártu a jeho skupiny Illustratosphere.

Detailnejší popis


Divadlo Aréna oznamuje, že z dôvodu ochorenia jedného z účinkujúcich je koncert dňa 18.09.2019 ZRUŠENÝ.

Vstupenky je možné vrátiť, alebo vymeniť na ďalší termín koncertu dňa 19.09.2019 s náhradným obsadením: Dan Bárta & Illustratosphere quartet feat. Kórnel Fekete-Kovács.

Vrátenie alebo výmenu vstupeniek je potrebné zrealizovať do 3 pracovných dní na mieste ich zakúpenia.


Dan Bárta (CZ) - spev 

V roku 1991 sa rozhodol pre umeleckú cestu a po krátkom účinkovaní v skupine Tom Sawyer založil formáciu Alice, s ktoru vydal tri albumy. V následujúcich rokoch bol pri zrode Die El. Eleffant a v roku 1994 prijal spoluprácu v skupine J.A.R. O rok neskôr získal rolu Ježiša a hneď nato Judáša vo veľmi úspešnom českom naštudovaní muzikálu Jesus Christ Superstar a o niekoľko rokov neskôr naštudoval rolu Che v muzikáli Evita. V roku 1998 stál ako leader v čele formácie Sexy Dancers. V roku 2000 dal základný impluz k vzniku Illustratosphere. Za svoju prácu a prínos na českej hudobnej scéne bol Dan Bárta Akadémiou populárnej hudby desaťkrát ocenený ako spevák roku (1994, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2008, 2013).

Filip Jelínek (CZ) - klávesy

Po sedemročnom štúdiu hry na klavír v ZUŠ sa stal absolventom Pražského konzervatória a AMU v Prahe v odbore trombon. V priebehu posledných rokov na konzervatóriu prijal spoluprácu s J.A.R. ako hráč a leader dychovej časti Splash horns, s ktorou na poli českej hudobnej produkcie nahral rad ďalších CD iných interpretov. Tu dokázal uplatniť svoje vedomosti a záujem o aranžmá i skladbu. Mimo J.A.R. pôsobil vo formácii Sexy Dancers a mimo iného v skupine doprevádzajúcej Jarka Nohavicu a Neřež. Prešiel symfonickými orchestrami i orchestrami v pražských muzikáloch (Dracula, Hair, Mise). S hudobným prispením Illu¬stratosphere skomponoval hudbu k divadelnému predstaveniu Terasa a Příběhy obyčejného šílenství v réžii Petra Svojtku a hudbu ku krátkometrážnemu filmu Frikasé pod režijnou taktovkou Martina Krejčího. Je tiež autorom hudby k celovečernému filmu režiséra T. Mašíra Tri sezóny v pekle. 

Robert Balzar (CZ) - basa 

Po štvorročnej príprave na LŠU v Hronově absolvoval konzervatórium v Brne, odbor kontrabas. Na jazzovej scéne sa objavil po boku významných osobností ako napríklad Gabriel Jonáš, Emil Viklický Q., Karel Růžička Q., Jazz Face, David Friedman, Allan Praskin, Larry Porter, Joe Newman, Benny Bailey, Tony Scott, Hal Galper Trio, Benny Golson, Tony Lakatos, Victor Lewis, Graig Handy, John Abercrombie a ďalší. V roku 1996 založil skupinu pod vlastným menom – Robert Balzar trio, s ktorou získal ocenenie skupina roka 2000 pri odovzdávaní cien Karla Velebného. V roku 1997 začal pôsobiť vo formácii J.A.R. a následne v Sexy Dancers. v J.A.R. sa Robert po prvý raz stretol s Danom, Filipom a Miroslavom Chyškou a v roku 2000 spoločne stáli pri vzniku Illustratosphere.

Martin Valihora (SK) - bicie

Pochádza z hudobníckej rodiny. Od roku 1986 študoval klavír, neskôr súkromné hodiny u bubeníka Olda Petráša, nadväzne štúdium na Konzervatóriu v Bratislave, odbor bicie nástroje. V 1999 člen znovu obnovenej formácie Fermáta, v 2000 účasť na BJD, kde vystúpil spolu s Ronom Affifom, Gabom Jonášom a Jurajom Griglákom. Získal štipendium na Berklee College of Music Boston (USA). Počas profesionálnej hudobnej kariéry spolupracoval s mnohými slovenskými a zahraničnými osobnosťami a skupinami. Organizuje a vedie aj vlastné projekty, ako napríklad stále významnejší One Day Jazz Festival.

Kornél Fekete-Kovács (HU) - trúbka 

V súčasnej dobe patrí medzi najznámejších jazzových hráčov na trúbku v celej Európe a to isté platí pre jeho skladateľské a aranžérske aktivity. V rokoch 1988 až 1992 študoval na Hudobnom konzervatóriu Bélu Bartóka v Budapešti a v roku 1998 ukončil svoje štúdium na Jazzovej fakulte Hudobnej akadémie Ferenca Liszta taktiež v Budapešti. Bol jedným zo zakladajúcich členov Budapest Jazz Orchestra v roku 1998 a od začiatku roku 2005 bol jeho sólistom a umeleckým vedúcim. V októbri 2005 sa stal lídrom Modern Art Orchestra, v roku 2006 založil Fekete-Kovács Quintet. Bol členom viacerých európskych jazzových formácií, jeho hra na trúbku, skladateľské a aranžérske aktivity boli ocenené nespočítateľným množstvom medzinárodných cien.

jazzový koncert

18.09.2019

Dátum premiéry

1 hod. 30 min.

Bez prestávky


Partneri divadla Aréna