• Jazz v Aréne

    Christmas time is here

    Vianočný jazzový koncert populárnej Anity Soul v sprievode talentovaných jazzových hudobníkov.
 

jazzový koncert

Vianočný jazzový koncert populárnej Anity Soul v sprievode talentovaných jazzových hudobníkov.

Detailnejší popis


Anita Soul - spev

Táto slovenská speváčka sa narodila v Bratislave. Známa je z televíznych programov Bailando, Hit storočia a Môj najmilší hit. Vystupuje aj v mnohých muzikálových predstaveniach, hlavne na Novej scéne. Spolupracuje s mnohými hudobníkmi a spevákmi, z ktorých by sme mohli spomenúť aspoň mená ako Marcel Palonder, Tomi Popovič, Martin Valihora, Oskár Rózsa, Rytmus, Monika Bagárová, Igor Kmeťo ml. a mnohí ďalší. Pred nič nehovoriacim popom uprednostňuje inteligentný jazz, to je možno jedna z hlavných príčin, prečo sa neobjavuje na popredných miestach rôzných rebríčkov populárnej hudby.

Radovan Tariška - altsaxofón

Pochádza z hudobníckej rodiny. K hudbe ho priviedol ako 5-ročného jeho starý otec, ktorý bol tiež klarinetista a saxofonista. Počas štúdia na Konzervatóriu v Žiline (1994 odbor klasický saxofón) bol členom Big Bandu „The Slovak Young Swing Generation“ (s ktorým vystúpil aj na BJD 1997). Po ukončení štúdia sa rýchlo etabloval medzi hudobnícku elitu. Pôsobil v mnohých projektoch a na mnohých viac než 40 albumoch rôznych hudobných žánrov. Od r 2001 je stálym členom Gustav Brom Big Band. Ako 23-ročný získal cenu Ladislava Martoníka ako jazzman roka 2002. V duu s Ondrejom Krajňákom vydal CD Elements, ktoré ziskalo nomináciu na hudobnú cenu Aurel ako jazzový album roka. Najnovšie vedie svoj vlastný medzinárodný projekt Radovan Tariška Sextet (BJD 2008, CD 2009 Hudobné centrum). Spolupracoval a hral so špičkovými hudobníkmi z celého sveta: James Morrison, George Mraz, Oliver Kent, Harry Sokal, Jarek Smietana, Piotr Baron, Janus Muniak, Roy Hargrove, Esstiet Okkon Essiet, E.J. Strickland, Marcus Strickland, Donald Edwards, Keyon Harrold, Joan Faulkner, Kornel Fekete Kovacs, Gabor Winand, Jeff Ballard a ďalší…

Dávid Hodek - bicie

Slovenský hudobník, bubeník, skladateľ a výtvarník. Pochádza z umeleckej rodiny. Jeho dedko a otec sú hudobníci, mamička baletka. Bubnovať začal ako zázračné dieťa už v troch rokoch. V štyroch už mal profesionálneho učiteľa a v dvanástich získal svoju prvú cenu, a to v Rakúsku. V roku 2015 začal Dávid Hodek koncertovať so slávnym orchestrom Gustav Brom Big Band. Hral v rade formácií po boku mnohých uznávaných umelcov a jazzových hudobníkov. Jeho talent ocenili takí majstri, ako sú John Pattituci, Poogie Bell, Jojo Mayer či Chris Dave. Hoci Dávid Hodek zostal verný bubnom, začal sa venovať aj skladaniu a produkovaniu hudby všetkých žánrov.

Eugen Vizváry - klávesy

Narodil sa v roku 1977 v Bratislave. Pochádza z hudobníckej rodiny. Absolvoval ĽŠU v Bratislave, hru na klavíri. Nadväzne začal súkromne študovať v Budapešti hru na klavír so zameraním na jazz. V roku 1995 založil skupinu Chorea minor, s ktorou sa zúčastnil veľkého počtu jazzových súťaží. V rokoch 1996 až 2002 bol členom skupiny DIDI BAND, ktorá pod vedením jeho brata Ernesta Vizváryho pôsobila na lodiach Viking line, TT-Line - Nils Holgersson ako aj v rôznych jazzových kluboch po celej Európe. V rokoch 2002 až 2006 bol členom klasického tria pod vedením Dezidera Piťa. V súčasnej dobe patrí medzi navyhľadávanejších klavíristov v Českej a Slovenskej republike. Jeho hudobné aktivity zahŕňajú prácu v hudobných štúdiách v pozícii skladateľa, aranžéra, producenta a žiadaného výkonného hudobníka, majstrovsky obsluhujúceho kompletný sortiment klávesových nástrojov. Spolupracuje s veľkým množstvom hudobníkov v celej Európe.

Richard Csino - basa

Richard Csino sa po štúdiu na bratislavskom Konzervatóriu, kde vyštudoval hru na klavíri, začal profesionálne venovať hudbe v hre na basgitaru, klavír a spev. Za pomerne krátky čas prerazil medzi najväčšie špičky slovenských umelcov na jazzovej a popovej scéne. Dnes patrí medzi vyhľadá¬vaných basgitaristov. Spo¬lupracuje s hudobníkmi ako Martin Va¬lihora, Oskar Rózsa, Eugen Vizváry, Michal Bugala, Marián Čekovský, Dávid Hodek, Ľuboš Šrámek, Milo Suchomel, Tomáš Gajlik. 

Na koncertných pódiách sprevádza s kapelou popredných slovenských spevákov ako sú Anita Soul, Rytmus, Robo Opatovský, Peter Lipa, Svetlana Rymarenko a Ivan Vereš, zo zahraničných napríklad Ali Caldwell, Gigi Radics, David Koller a mnohých iných. Zúčastňuje sa na významných podujatiach, napríklad „Rytmus a symfonický orchester“, ako aj v rôznych projektoch v nahrávacích štúdiách. Momentálne pracuje na svojej vlastnej tvorbe s poprednými slovenskými umelcami, kde sa predstaví aj ako spevák.


jazzový koncert

15.12.2020

Dátum premiéry

1 hod. 30 min.

Bez prestávky


Partneri divadla Aréna