16.04.2014

OZNAM!

8.5.2014 bude pokladňa Divadla Aréna  zatvorená


10.03.2014

Juraj Kukura v Sieni slávy Osobností televíznej obrazovky.

Riaditeľ Divadla Aréna, Juraj Kukura bol počas slávnostného galavečera OTO 2013 uvedený do Siene slávy. Cenu mu odovzdali generálny riaditeľ RTVS Václav Mika a generálny riaditeľ Českej televízie Petr Dvořák. V koprodukcii týchto dvoch televízii, pod vedením Trigon Production, vzniká nový krimiseriál. Spoluautormi námetu sú Juraj Kukura a dramaturg, autor viacerých hier a scénarista Ivan Hubač. Inšpektor bude cyklom trinástich epizód. Hlavnú postavu inšpektorá - bývalého komisára hamburskej kriminálnej polície, ktorý sa vráti domov, stvárni Juraj Kukura.

V súvislosti s ocenením OTO a pripravovaným seriálom pán Juraj Kukura pre denník PRAVDA povedal: "Hovorí sa, že človek začne byť starý, keď sa pozerá do minulosti a začne hovoriť o spomienkach. Ja sa pozerám do budúcnosti. Viem, čo budem robiť, viem, čo bude nové v divadle, viem, čo budem točiť doma, v zahraničí. Do Siene slávy sa človek dostáva za to, čo urobil. Ale ja dúfam, že sa sem ešte vrátim po jedného Ota, ktorého dostanem za herecký výkon."


20.02.2014

Kukura hrá Kukuru

Po vyše dvoch rokoch sa Juraj Kukura opäť predstaví v hre Kukura na doskách Divadla Aréna. 28. apríla 2014 vystúpi riaditeľ Divadla Aréna spolu s herečkou Janou Oľhovou a českou herečkou Lenkou Skopálovou. Rolu Čičváka exkluzívne pre túto príležitosť naštudoval Alexander Bárta. Jedinečné uvedenie inscenácie bude spojené s realizáciou videozáznamu pre RTVS.


26.11.2013

VÝNIMOČNÝ ROZHOVOR S JURAJOM KUKUROM

Juraj Kukura: Zem nie je folklór

V najnovšom čísle časopisu Kod - Konkrétne o divadle (november 2013) vyšiel mimoriadne zaujímavý rozhovor s riaditeľom Divadla Aréna Jurajom Kukurom. Ak Vás zaujíma, ako vzniká repertoár Arény, ako sa robí divadlo v Nemecku, kto mal dostať Dosky a prečo Juraj Kukura neučí na VŠMU, prečítajte si rozhovor Dáši Čiripovej, ktorý vznikol v súvislosti s desiatym výročím Arény pod vedením Juraja Kukuru.

Dočítate sa okrem iného aj o tom, že "v Národnom divadle sa presne vie, ako sa má hrať, čo je dobré a čo zlé. V Nitre tiež. U nás sa musí hrať tak, ako chce režisér, pretože každý herec príde z iného prostredia. Herectvo je postavené na neistotách, nie na istotách. Len vtedy sa môžete dostať tam, kde ste nikdy neboli, ak uveríte tomu druhému a nie sebe."

Časopis Kod je možné zakúpiť v kníhkupecte Divadelného ústavu Prospero na Jakubovom námestí, v kníhkupectve Artforum a Martinus, či v predajni Music Forum. Celý rozhovor nájdete na našich stránkach, ak kliknete na sekciu riaditeľ: http://divadloarena.sk/page/rozhovor6


10.10.2013

Recenzia na Uja Vankúšika v denníku SME

"Pre Arénu bolo prijatie tejto inscenácie vďaka mnohým pozitívam vydareným rozhodnutím. Nikoho nenechá chladným a v mnohých smeroch zaujme aj náročnejšieho diváka." - celú recenziu Jany Hlodákovej si môžete prečítať, ak kliknete na Repertoár - Ujo Vankúšik.

Martin McDonagh: Ujo Vankúšik

Divadlo Aréna prinieslo mrazivo desivý a šokujúco vtipný divadelný kúsok – súčasnú hru Martina McDonagha „Ujo Vankúšik“. Hoci názov evokuje skôr príjemnú, nevinnú inscenáciu pre deti, realita nemôže byť vzdialenejšia. Hra slávneho írskeho dramatika, ktorá sa slovenským divákom prvý krát predstavila v študentskom Divadle Lab (VŠMU), mala obnovenú premiéru 11. októbra 2013 v LOFT ARÉNA. Slovenským divákom sa v inscenácii predstavili talentovaní absolventi Vysokej školy múzických umení - Daniel Žulčák, Daniel Fischer, Richard Blumenfeld, Otto Culka, Lukáš Dóza a Anna Nováková. Najmladšia generácia slovenských hercov pod vedením režisérky Kristíny Chlepkovej vytvorila intenzívny divadelný zážitok, pri ktorom tuhne krv v žilách.

Inscenáciu „Ujo Vankúšik“ si môžete vychutnať v LOFT ARÉNA - zrekonštruovaných priestoroch niekdajšej Skúšobne. Úspešne sa tu už predstavili tituly ako „Hurá Luxus! alebo Tie roky 90-te“, „Ráno Po“ a nemecká hra „Das Ding“, ktorá mala premiéru v septembri 2013. Divadlo Aréna ako jedno z prvých divadiel na Slovensku prinieslo tento špecifický a mimoriadne obľúbený priestor, v ktorom blízkosť herca a diváka umocňuje intenzívny a koncentrovaný zážitok z hry.


 1 2 3 > 

Mám záujem o pravidelné zasielanie newslettra na tento mail:

OZNAM!

8.5.2014 bude pokladňa Divadla Aréna  zatvorená

viac >

Juraj Kukura v Sieni slávy Osobností televíznej obrazovky.

Riaditeľ Divadla Aréna, Juraj Kukura bol počas slávnostného galavečera OTO 2013 uvedený do Siene slávy. Cenu mu odovzdali generálny riaditeľ RTVS Václav Mika a generálny riaditeľ Českej televízie Petr Dvořák.…

viac >
Júl 2014
PoUtStŠtPiSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
2122232425
26
27
28293031